آشنایی با انواع میز لابی و مدیریت

میز لابی و مدیریت

میز مدیریت

میز ها دارای انواع متفاوتی می باشند که یکی از آنها میز مدیریت می باشد. میز مدیریت همانطور که از نامش پیداست برای قسمت مدیریت استفاده می شود. در واقع اتاق مدیریت محلی است که در آن مدیران مشغول کار می باشند و ساعت های زیادی را پشت میز سپری می کنند. بنابراین میزی که برای اتاق مدیریت استفاده می شود باید ویژگی های خاصی داشته باشد.

علاوه بر انتخاب میز نحوه چیدمان نیز از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و می بایست به گونه ای باشد که علاوه بر اینکه بسیار اصولی و کاربردی چیده شوند نهایت زیبایی را نیز با خود به همراه داشته باشد.

ویژگی های میز مدیریتی

رنگ میز مدیریت

رنگ میزهای مدیریت معمولا به سلیقه مدیر انتخاب می شوند اما اغلب به رنگ های تیره می باشند به این دلیل که جایگاه بالاتری را به نمایش می گذارند. معمولا رنگ های تیره محیط کار را جدی تر نشان داده و توجه مشتریان را به خود جلب می کنند. انتخاب درست رنگ و طرح میز مدیریت تاثیر بسیار زیادی درکاهش خستگی و همچنین افزایش بازدهی کارمندان دارد.

اندازه میز مدیریتی

میز مدیریت نسبت به سایر میزها ابعاد بزرگتری دارد. به دلیل اینکه شرایط کاری مدیر به گونه ای می باشد که در یک قسمت میز کامپیوتر، تقویم، کاتالوگ و غیره قرار میگیرد و نیاز به فضای اختصاصی دارد. به همین علت میز مدیریت باید دارای ابعاد بزرگتری باشد. البته باید توجه داشته باشید که اندازه میز مدیریت باید متانسب با اندازه اتاق باشد و نباید بزرگتر و یا کوچکتر باشد.

طرح و فرم میز مدیریت

یکی دیگر از ویژگی های میز مدیریت طرح و فرم میز می باشد. میز مدیریت باید به گونه ای باشد که علاوه بر زیبایی و جلوه ای که به فضای اتاق میدهد به محض ورود افراد به داخل اتاق توجه آنها را به خود جلب کند. طرح میز مدیریت اغلب متفاوت از سایر میزها می باشد و از سادگی خارج می باشد.

ارتفاع میز مدیریت

یکی از مهم ترین نکاتی که در انتخاب میز مدیریت باید به آن توجه شود ارتفاع میز می باشد. به این دلیل که اگر ارتفاع میز بیش از اندازه بلند باشد افراد در استفاده از آن دچار مشکل می شوند و سختی های زیادی برایشان بوجود می آورد. همچنین اگر ارتفاع میز بیش از اندازه کوتاه باشد سبب بروز مشکلاتی همچون سردرد و کمردرد می شود. معمولا ارتفاع مناسب برای میزهای مدیریتی بین 70 تا 80 سانتی متر می باشد.

انواع میزهای مدیریتی

میزهای مدیریتی در انواع متفاوتی ارائه می شوند که عبارتند از:

❱ میز مدیریت مدرن
❱ میز مدیریت کلاسیک
❱ میز مدریت سلطنتی
و ….

تفاوت این میز ها در نوع متریال به کار رفته در آنها می باشد که می تواند بصورت چوبی، استیل، ام دی اف، شیشه و غیره و یا تلفیقی از این متریال ها باشد. افراد می توانند با توجه به سلیقه خود میز مورد نظر خودشان را انتخاب کنند.

میز لابی و مدیریت
میز لابی و مدیریت

تفاوت میز کارمندی با میز مدیریت

در ابتدا باید بدانیم که میزهای مدیریتی و کارمندی در دسته ی میزهای اداری قرار دارند. و یکی از علت هایی که موجب تفاوت این دو میز می شود ابعاد آنها می باشد.
میزهای کارمندی معمولا از طول 120 تا 160 موجود می باشند. در ساخت بعضی از این میزهای کارمندی از ال متحرک تشکیل شده است که دارای 3 کشو و جای کیس و کیبورد می باشند.
میزهای مدیریتی که بزرگتر از میزهای کارمندی و کارشناسی می باشند از طول 160 تا 200 سانتی متر موجود می باشند.
میزهای مدیریت دارای یک ال ثابت در سمت راست و یک کمد در سمت چپ می باشند. اما از ال های متحرک نیز می توان در ساخت این میز ها به کار برد.

طراحی و دکوراسیون لابی

معمولا اکثر افراد به محض ورود به لابی تحت تاثیر فضای آن قرار می گیرند. بنابراین یکی از نکاتی که در طراحی فضای لابی باید به آن توجه داشت تقسیم بندی درست فضای لابی می باشد. این تقسیم بندی ها را می توان با استفاده از مبلمان و یا پارتیشن ها انجام داد.
همانطور که می دانید لابی از دو قسمت نگهبانی و نشیمن تشکیل شده است.

نگهبانی:

با توجه به اینکه تعداد ساکنین ساختمان ها و آپارتمان ها زیاد می باشد معمولا ساختمان ها جهت حفظ امنیت ساکنین خود نگهبانی 24 ساعته را استخدام می کنند که این نگهبان در قسمت لابی ساختمان مستقر می شود و عبور و مرور افراد را کنترل و پاسخ سوالات مراجعه کنندگان را می دهد. قسمت نگهبانی شامل یک میز لابی و یک صندلی می باشد و همچنین امکانات مخابراتی جهت ارتباط با واحدهای ساختمان. طراحی این قسمت از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد و باید به گونه ای باشد که افرادی که وارد لابی می شوند و سوالی دارند به راحتی به نگهبان دسترسی داشته باشند و همچنین نگهبان تسلط کافی بر رفت و آمد افراد داشته باشد.

نشیمن:

نشیمن قسمتی از فضای لابی است که مخصوص برگزاری جلسات کوتاه و یا محل انتظار میهمانان می باشد و می توان با قرار دادن تعدای مبل، صندلی و میز فضای مناسبی برای افراد مهیا نمود.

نتیجه گیری

یکی از نکات مهم در طراحی اتاق مدیریت انتخاب یک میز مناسب می باشد. در هنگام خرید باید توجه داشته باشید که متناسب با نوع فضا و محیطی که قرار است میز در آن قرار بگیرد و همچنین مطابق با دکوراسیون و رنگبندی بکار گرفته شده در طراحی اتاق مدیریت میز مدیریتی خود را انتخاب کنید. شرکت پارس نقش آویژه در تلاش است تا بهترین میزهای مدیریتی را با بهترین کیفیت در اختیار مشتریان خود قرار دهد تا شما عزیزان به راحتی میز مورد نظر خود را با قیمت مناسب خریداری کنید.

آیا میزهای مدیریت به شکل ال تولید می شوند؟

بله شما می توانید میزهای مدیریتی را با توجه به اندازه، .رنگ و طرح مورد نظر خود بصورت ال نیز سفارش دهید

میزهای مدیریتی را به صورت دست دوم می توان خریداری کرد؟

با توجه به اینکه میزهای دست دوم کیفیت اولیه را ندارند اما جهت صرفه جویی در هزینه ها می توان این میزها را خریداری نمود.

قیمت میزهای مدیریتی به چه صورت می باشد؟

قیمت میزها با توجه به اندازه، طرح و رنگ متفاوت می باشند.

متریال استفاده شده در میزهای مدیریتی چیست؟

میزهای مدیریتی در متریال های متنوعی تولید می شوند که شما با توجه به سلیقه خود می توانید میز خود را انتخاب کنید.