فروش انواع چسب پرسلانی کاشی و سرامیک

چسب کاشی پرسلانی  چسبی است که مواد اصلی تشکیل دهنده آن سیمان و برخی از مواد معدنی هستند. البته این مواد با پلیمر و برخی از افزودنی های مخصوص اصلاح شده تا خاصیت چسبندگی و انعطاف بیشتری داشته باشد. در این مقاله ابتدا قصد داریم با کاشی پرسلان و سپس چسب پرسلان آشنا شده و در امور ساختمانی در خصوص خرید کاشی  و سرامیک و نصب آن ها اطلاعات خوبی کسب کنیم.

کاشی پرسلان چیست؟

کاشی پرسلان که به آن کاشی چینی نیز گفته می شود، به دلیل استفاده از خاک رس و سایر مواد معدنی در ساخت آن شبیه به سرامیک ساخته می شود. کاشی های پرسلان نسبت به سایر کاشی ها آب کمتری را جذب خود می کنند. بنابراین پیدا کردن چسبی که بتواند به خوبی این کاشی ها را در جای خود نگه دارد از اهمیت ویژه ای برخوردار است. از جمله این چسب ها می توان به چسب کاشی پرسلان اشاره نمود.
کاشی پرسلان نوعی کاشی چینی است که به علت حرارت در دمای بالا بسیار مقاوم و دارای پایداری بسیار است. مواد اصلی کاشی پرسلان کف و دیوار، ماسه است. جهت نصب کاشی پرسلان می بایست از چسب کاشی پرسلانی و یا چسب سرامیک پرسلان استفاده گردد. اصولا نصب کاشی و سرامیک های معمولی با ملات سیمان و یا چسب های معمولی امکان پذیر است، اما در خرید کاشی پرسلان کف و دیوار حتما باید از چسب کاشی پرسلانی استفاده گردد. کاشی پرسلان جذب آب بالایی ندارد به همین دلیل استفاده از ملات باعث می شود دانه های ملات به درون کاشی به خوبی نفوذ نکند و چسبندگی خوبی نخواهد داشت. لذا بهتر است از چسب های مخصوص جهت نصب کاشی پرسلان استفاده گردد.

مزایای کاشی پرسلان

»مقاومت بالا:کاشی های پرسلان نسبت به کاشی های معمولی از مقاومت و دوام بالایی برخوردار می باشند. همچنین این نوع کاشی ها ضخیم تر از سایر کاشی ها هستند در نتیجه طول عمر بالاتری دارند.

»نگهداری آسان:نگهداری از کاشی های پرسلان بسیار راحت می باشد و بدون این که به آنها آسیبی وارد شود قابل شستشو هستند.

»مقاوم در برابر رطوبت:کاشی های پرسلانی نسبت به سایر کاشی ها متراکم تر می باشند. همین عامل باعث می شود که در محیط های سرد کمتر دچار ترک خوردگی شوند.

»تنوع مدل:کاشی های پرسلان از جنس گرانیت، مرمر، چوب، تخته سنگ، سنگ آهک موجود ساخته شده اند. همچنین در رنگ ها و اندازه های مختلف موجود می باشند.

انواع چسب های کاشی و سرامیک

چسب کاشی استاندارد

چسب کاشی استخری

چسب خمیری

چسب کاشی دو جزئی

چسب کاشی پودری

چسب کاشی پرسلان

کاربرد چسب پرسلان

از چسب کاشی پرسلانی برای نصب انواع کاشی پرسلان کف و دیوار آشپزخانه، سرویس های بهداشتی، حمام و مکان های دیگر که نیاز به نصب هر گونه کاشی داشته باشد، استفاده می شود. به طور کلی چسب سرامیک پرسلان و کاشی پرسلان جهت نصب کاشی پرسلانی، انواع سرامیک، کاشی های شیشه ای در انواع و ابعاد مختلف، چسباندن انواع مصالح ساختمانی جهت نمای داخلی و یا بیرونی ساختمان ها مانند انواع سنگ های تزئینی، چسباندن برخی از انواع عایق و موارد مختلف دیگر که به رطوبت حساس نباشند، استفاده می شود.
در دنیای امروز با پیشرفت صنایع کاشی و سرامیک، کاشی های مرغوب با ظاهری زیبا و مقاومت بالا وارد بازار شده اند. به همین دلیل روش های قدیمی مانند استفاده از سیمان و ماسه و دوغاب جهت نصب کاشی و سرامیک ها جوابگو نیستند. ترکیب سیمان و ماسه و استفاده از آنها جهت نصب کاشی های بزرگ نیازمند تخصص بالایی می باشد.
در نتیجه اگر هنگام نصب دقت کافی وجود نداشته باشد کار به صورت تمیز در نخواهد آمد. برای رفع این مشکل انواع چسب های سرامیک تولید شده اند که با استفاده از آنها نصب کاشی و سرامیک به راحتی انجام شود.

معمولا استفاده از چسب های معمولی جهت چسباندن کاشی ها به یکدیگر باعث شکسته شدن آنها می شود. بهترین راه جهت نصب کاشی پرسلان استفاده از چسب پرسلان می باشد. ساختار چسب پرسلان از سیمان، رزین های ترکیبی، سنگدانه و ترکیبات چسبنده می باشد که دربرابر رسوب و فرسودگی مقاومت بالایی دارند. پلیمر های سنتز شده ی به کار برده شده در این چسب، به دلیل خاصیت چسبندگی بالایی که دارند، مناسب برای نصب انواع کاشی و سرامیک با ابعاد بزرگتر هستند.

مزایای چسب کاشی پرسلان

کاشی های پرسلانی مقاومت بالایی در جذب آب و رطوبت دارند اما این موضوع به شرطی محقق خواهد شد که کاشی ها به درستی در جای خود نصب شوند. بنابراین انتخاب چسب مناسب جهت نصب کاشی های پرسلان از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. معمولاچسب های معمولی به دلیل مقاومت کمی که دارند گزینه مناسبی جهت چسباندن کاشی ها نمی باشند و اغلب برای نصب کاشی های پرسلانی از چسب کاشی پودری پرسلان استفاده می شود.
با این نوع چسب می توان قطعات را با ضریب جذب صفر آب انجام داد.
» انواع پانل های بزرگ، کاشی پرسلان کف و دیوار، انواع سرامیک پرسلان، برخی از عایق ها و سنگ های تزئینی و موارد بسیار دیگر را می توان با استفاده از این نوع چسب بر روی سطوح مختلف چسباند.

» چسب های پرسلان بسیار مقاوم بوده و دارای طول عمر زیادی هستند.

» این چسب ها غیرسمی بوده و کار با آن ها و یا استفاده از آن ها به انسان آسیب نمی رساند.

» چسبندگی فوق العاده ای داشته و مقرون به صرفه هستند.

» در برابر حرارت، دمای هوا و آب مقاوم هستند.

» برای نصب کاشی سطوح کف و یا دیوارها مناسب هستند.

» دارای شکل پذیری هستند.

از سایر ویژگی های چسب پرسلان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

چسب پرسلان

» سهولت در استفاده

» مقاوم دربرابر حریق

» زمان کارپذیری بالا

» قدرت چسبندگی بالا

» مقاوم در برابر رطوبت

» مقاوم در برابر تغییرات دما

موارد استفاده از چسب پرسلان

چسب پرسلان جهت چسباندن کاشی های پرسلان به کف و دیوار مورد استفاده قرار می گیرند. این چسب ها بصورت دوجزئی می باشند به این صورت که هم در کف و هم در دیوار قابل استفاده هستند. از کاربردهای این محصول می توان به چسباندن انواع کاشی، سرامیک، کاشی های شیشه ای و سنگ های آنتیک اشاره نمود. همچنین می توان از این چسب ها روی انواع سطوح بتنی، گچی، سیمانی، چوبی و شیشه ای استفاده نمود.

انواع چسب پرسلان

چسب خمیری بر پایه اکریلیک / امولسیون

استفاده از ملات های سنتی (ترکیب شن و ماسه و سیمان) در کاشیکاری منسوخ شده است و جای خود را به چسب های آماده داده اند. یکی از رایج ترین انواع چسب های کاشیکاری، چسب خمیری بر پایه ی رزین های اکریلیکی و پودر های معدنی هستند و نسبت به دوغاب فضای کمتری اشغال می کنند.

چسب پرسلان

ویژگی های چسب خمیری:

استحکام و مقاومت بالا
چسبندگی قوی
دارای رنگبندی های گوناگون
کاهش ضخامت در کاشیکاری
انعطاف پذیری
کاربرد آسان

موارد استفاده از چسب خمیری:

نصب کاشی و سرامیک در سرویس بهداشتی و حمام
قابل استفاده در نصب سنگ های مصنوعی و طبیعی
قابل اجرا روی سطوح گچی و بتنی
نصب کاشی و سرامیک روی دیوار و کف
چسباندن سنگ و کاشی راه پله ها و راهرو ها
قابل اجرا بر روی ورقه های آزبست

چسب اپوکسی / واکنشگرا

این نوع چسب بر پایه ی رزین اپوکسی بیسفنول و هاردنر پلی آمیدی تولید شده است. در تهیه ی چسب اپوکسی از هیچ رقیق کننده ی واکنشگرا و غیر واکنشگرا استفاده نشده است. همین امر موجب شده این چسب به عنوان چسب پایه در تولید انواع چسب های صنعتی مورد استفاده قرار گیرد.

ویژگی های چسب اپوکسی:

چسبندگی بالا
خاصیت الکتریکی و حرارتی
استحکام کششی
استحکام در برابر ضربه

موارد استفاده از چسب اپوکسی:

قابلیت اتصال قطعات چوبی، بتنی و فلزی
قابلیت اتصال قطعات پلیمری و پلاستیکی
اتصال قطعات در محیط های روغن ها و حلال ها

چسب پرسلان

چسب پودری اصلاح شده با پلیمر

در ترکیبات این نوع چسب از سیمان، اصلاح کننده های پلیمری و مواد معدنی استفاده شده است که پس از مخلوط شدن با آب قابل استفاده می باشد.

آماده کردن چسب پرسلانی

جهت آماده کردن چسب پرسلان باید در ابتدا به اندازه یک چهارم وزن بسته آب را با چسب مخلوط کنید و آنقدر محلول را مخلوط کنید تا یک ماده خمیری شکل به وجود آید. سپس به مدت پنج الی شش دقیقه صبر کنید و دوباره قبل از استفاده ماده خمیری را بهم بزنید. توجه داشته باشید که مخلوط به دست آمده به مدت 1 تا 2 ساعت قابل استفاده می باشد.

زمان مناسب برای استفاده از چسب پرسلان

پس از مخلوط کردن چسب پرسلان با آب به مدت 30دقیقه فرصت دارید تا از آن استفاده کنید. بعد از آغشته کردن چسب به سطح مورد نظر حدود 1 ساعت زمان دارید تا کاشی ها را نصب کنید. بعد از چسباندن کاشی ها نیز 24 ساعت زمان لازم است تا چسب به طور کامل خشک شود.

چگونه چسب کاشی را پاک کنیم

بعد از برداشتن کاشی های شکسته شده و یا ترک خورده می بایست چسب باقی مانده بر روی سطوح به طور کامل پاک شود. به این دلیل که اگر چسب روی سطح باقی بماند ممکن است هنگام نصب، کاشی های جدید بالاتر از کاشی های دیگر قرار گیرند.
برای پاک کردن چسب می توانید با استفاده از چاقوی بتونه کاری چسب های باقی مانده را پاک کنید. در ضمن توجه داشته باشید که هنگام استفاده از چسب جدید دقیقا از نوع چسب قدیمی استفاده شود.

روش نصب کاشی با استفاده از چسب پرسلان

در ابتدا لازم است که یک ماله متناسب با نوع کاشی و سرامیک انتخاب شود. هنگام انتخاب ماله به شیارها و عمق فرورفتگی های کاشی توجه کنید. معمولا برای کاشی دیواری از ماله 6 میلی متری و برای کاشی و سرامیک کف از ماله 12 میلی متری استفاده می شود. جهت چسباندن کاشی ها در ابتدا سطحی به مساحت 1 الی 2 متر مربع را آغشته به چسب کنید و سپس کاشی ها را روی آن قرار دهید.
سطح مورد نظر که قرار است با کاشی پرسلان کف و دیوار پوشانده شود می بایست تمیز، هموار، یکنواخت و نسبتا خشک باشد. نسبت مخلوط پودر چسب با آب باید به گونه ای باشد که در حدود 23 تا 25 درصد وزنی آن را آب تشکیل دهد. سپس در یک ظرف تمیز آن ها را میکس کرد و به مدت 5 دقیقه به ترکیب استراحت داد. حال خمیر آماده است.
با استفاده از ماله شانه ای خمیر را بر روی سطح و با ضخامت مناسب پهن کرده و برای چسباندن کاشی یا سرامیک و یا هر محصول متناسب دیگری آماده می شود. برای اینکه حالت چسبندگی بیشتر باشد بهتر است ابتدا یک لایه نازک از خمیر چسب کاشی پرسلانی را روی سطح اجرا کرد و سپس با توجه به ضخامت مورد نظر با طرف شانه ای ماله چسب را بر روی سطح پخش نمود. در این روش نیازی به مرطوب کردن کاشی پرسلان کف و دیوار نیست. فقط پس از گذاشتن کاشی می بایست آن را فشار داده تا اطمینان حاصل شود که کاشی به خوبی چسبیده شده باشد.

لوازم مورد نیاز برای استفاده از چسب در کاشی کاری

چسب مخصوص با توجه به جنس کاشی و سرامیک؛

همزن.

تراز؛

کاردک و ماله؛

سرامیک و کاشی؛

دستکش؛

شرکت پارس نقش آویژه با توجه به تخصص کارشناسان خود در زمینه طراحی، شما را در زمینه ترکیب و چیدمان کاشی یاری میدهند.

02188057543 _ 02188065195 _ 02188619039

قیمت چسب پرسلان

چسب سرامیک پرسلان در انواع چسب پودری پرسلانی و چسب خمیری پرسلان برای نصب کاشی استفاده می شود. قیمت چسب پرسلانی بسته به وزن، برند و کیفیت آن متفاوت است. معمولا این چسب ها در وزن های 20 یا 25 کیلویی به فروش می رسند که مشتریان بنا به نیاز خود می توانند خرید چسب پرسلان را انجام دهند. برای دریافت اطلاعات دقیق در مورد قیمت چسب کاشی پرسلانی می توانید با کارشناسان شرکت پارس نقش آویژه در ارتباط باشید.

چسب پرسلان در چه مواردی کاربرد دارد؟

از چسب های پرسلان می توان جهت نصب انواع کاشی و سرامیک برروی سطوح بتنی، گچی و سیمانی استفاده نمود.

قیمت چسب های کاشی چگونه می باشد؟

چسب های کاشی در انواع و مارک های متفاوتی در بازار موجود می باشند جهت اطلاع از قیمت ها با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

آیا چسب های پرسلان ضدآب هستند؟

چسب های پرسلان به دلیل مقاومت بالایی که دارند نسب به سایر چسب های معمولی،در برابر نفوذ اب بسیار مقاوم می باشند.