مقالات

کاشی مناسب آشپزخانه

کاشی آشپزخانه

انتخاب و خرید کاشی  و سرامیک آشپزخانه در زیبایی و دکور آشپزخانه بسیار تاثیرگذار است. نصب کاشی باکیفیت و زیبا به اندازه نصب کابینت های یک آشپزخانه بسیار مهم است. بنابراین برآنیم تا با یک راهنمای انتخاب کاشی مناسب آشپزخانه شما را در انتخاب و خرید کاشی و سرامیک باکیفیت همراهی کنیم. اگر قصد خرید کاشی و سرامیک را دارید این مطلب را تا آخر مطالعه کنید.

انواع کاشی مناسب آشپزخانه

شما برای نصب کاشی مناسب آشپزخانه که این روزها از کاشی های بین کابینتی با طرح های بسیار زیبا استفاده می شود، می بایست عوامل مهمی را در نظر بگیرید. به طور مثال برای نصب کاشی و سرامیک کف آشپزخانه بهتر است از نوع کاشی های ضد لغزشی استفاده شود تا در تماس با آب، روغن و مواد چرب ایمن باشد.

همچنین بهتر است از ابعاد سرامیک بسیار بزرگ یا بسیار کوچک در کف آشپزخانه استفاده نشود. در خصوص کاشی های بین کابینتی هم هر چه سایز و ابعاد در حد متوسط باشد و بندکشی ظریفی ایجاد شود نصب کاشی شکیل تر خواهد بود. بندکشی های پهن پس از مدتی که چربی فضای آشپزخانه را به خود می گیرند تغییر رنگ داده و ظاهر کثیف و آلوده ای به آشپزخانه می دهند. البته امروزه بندکشی های تزئینی با طرح ها و رنگ های مختلفی به بازار آمده که می توان از آن ها در دکور کاشی آشپزخانه استفاده کرد.

استفاده از کاشی پرسلان کف و دیوار آشپزخانه

کاشی پرسلان کف و دیوار مخصوص آشپزخانه نوعی کاشی و سرامیک با کیفیت بهتر و مقاوم تر نسبت به کاشی های معمولی بازار است. این نوع کاشی در دو نوع پولیش و لعاب دار در بازار موجود است. کاشی پرسلان در حرارت و دمای بسیار بالا تولید می شود که پس از پخت متراکم شده و میزان آب بسیار کمی را جذب می کند. نصب کاشی پرسلان نیز بسیار راحت انجام می شود. چسب سرامیک  پرسلانی چسبی پودری است که با آب مخلوط شده و به صورت خمیر در می آید.

در استفاده از چسب سرامیک پرسلان  می بایست نکاتی را مدنظر قرار داد تا نتیجه کار مطلوب باشد. به طور مثال نوع نسبت آب به پودر چسب کاشی پرسلانی، میزان زمان استراحت آن، میزان و نوع بندکشی و موارد دیگر را می بایست رعایت کرد تا کار نصب به درستی و با قدرت چسبندگی بالا به اتمام برسد.

185

چرا کاشی پرسلان، کاشی مناسب آشپزخانه است؟

147

شاید از لحاظ ظاهری تفاوت زیادی بین کاشی های معمولی و کاشی پرسلان کف و دیوار وجود نداشته باشد، اما بهتر است بدانید خرید کاشی و سرامیک پرسلان نه تنها برای آشپزخانه بلکه برای نصب کاشی سرویس بهداشتی، حمام، آزمایشگاه ها و مکان های دیگر نیز مناسب اند.

کاشی پرسلان کف و دیوار نسبت به کاشی های معمولی متراکم تر است. به همین دلیل برای نصب کاشی پرسلان  از دوغاب و ملات سیمانی و یا چسب های معمولی استفاده نمی شود. چسب کاشی پرسلانی مخصوص کاشی و سرامیک های پرسلانی است تا با چسبندگی قوی فرایند نصب را راحت تر کند.
از این نوع کاشی ها هم در محیط های داخل ساختمان و هم در محیط های بیرون ساختمان استفاده می گردد. کاشی های پرسلان در برابر تحمل بار و وزن زیاد، ضربه، خراش، دمای بسیار پایین و یا بسیار بالای محیط و حتی در برابر آتش بسیار مقاوم تر از کاشی های معمولی هستند.

مزایای خرید کاشی و سرامیک پرسلان برای آشپزخانه

» کاشی پرسلان کف و دیوار آشپزخانه در برابر نفوذ مایعات، جذب آب، جذب روغن و انواع چربی آشپزخانه مقاوم است.

» در برابر انواع لکه ها که در آشپزخانه ممکن است بر روی سرامیک های دیوار و کف پدید آید، مقاوم بوده و به راحتی پاک می شود.

» دوام و طول عمر بالایی دارد.

» ضد آتش و حرارت بسیار بالاست.

» نگهداری آن راحت است و به راحتی تمیز می شود.

» دارای کیفیت رنگ بالا و طرح های جذابی است.

» قابلیت تعمیر و تعویض دارد.

کاشی پرسلان کف و دیوار آشپزخانه در کنار مزایای بسیاری که دارد دارای معایبی هم هست که بهتر است قبل از خرید کاشی مناسب آشپزخانه نسبت به آن ها آگاه باشید.

معایب خرید کاشی و سرامیک پرسلان برای آشپزخانه

» کاشی پرسلان نسبت به کاشی معمولی دارای قیمت بیشتری می باشد.

» این نوع از کاشی ها و سرامیک دارای وزن بیشتری نسبت به کاشی های معمولی هستند.

» نصب آن ها ممکن است چالش برانگیزتر از نصب کاشی های معمولی باشد. زیرا برای نصب کاشی پرسلانی باید از چسب کاشی پرسلانی استفاده شود. بنابراین ممکن است زمان نصب آن بیشتر از زمان نصب کاشی معمولی با ملات و دوغاب باشد.

» با توجه به وزن بیشتر، استحکام و سختی بیشتر ممکن است برش کاشی پرسلانی کمی دشوارتر انجام شود.

خرید کاشی مناسب آشپزخانه

با توجه به توضیحاتی که در مورد انواع کاشی مناسب آشپزخانه داده شد اگر تصمیم به خرید و نصب کاشی در آشپزخانه خود را دارید بهتر است خرید را از نمایندگی ها و شرکت های معتبر انجام دهید. شرکت پارس نقش آویژه از جمله شرکت هایی است که علاوه بر فروش کاشی پرسلان کف و دیوار اصل، به افراد در انتخاب کاشی مشاوره داده و حتی بهترین برند از چسب سرامیک پرسلان را معرفی می کند. در هر خریدی گرفتن یک مشاوره درست و به موقع می تواند کمک بسیاری در نوع انتخاب و صرفه جویی در هزینه ها کند.

جمع بندی

کاشی پرسلان کف و دیوار آشپزخانه نسل جدیدی از کاشی ها و سرامیک ها است که با تمایزاتی که با کاشی های معمولی دارد،  از آن ها در محیط آشپزخانه، سرویس های بهداشتی، نمای بیرونی بالکن، تراس و مکان های دیگر استفاده می شود. این کاشی ها بسیار مقاوم بوده و ظاهری باکیفیت و زیبا دارند. شرکت پارس نقش آویژه یکی از شرکت های ارائه دهنده کاشی پرسلان کف و دیوار است که با محصولاتی متنوع و مشاوره ای کاربردی به خریداران کاشی و سرامیک کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *